12 wskazówek, które pomogą Ci schudnąć!

Skorzystaj z tych 12 wskazówek dotyczących diety i ćwiczeń, aby jak najlepiej rozpocząć odchudzanie.

Nie pomijaj śniadania

Pomijanie śniadania nie pomoże Ci schudnąć. Możesz nie tylko nie dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Jednak co ważniejsze, możesz zjeść dużo więcej w ciągu dnia, ponieważ będziesz czuł się głodny.

Jedz regularne posiłki

Jedzenie o regularnych porach w ciągu dnia pomaga w szybszym spalaniu kalorii, trzyma metabolizm na własciwym poziomie. Regularne jedzenie zmniejsza również chęć podjadania pokarmów bogatych w tłuszcz i cukier.

Jedz dużo owoców i warzyw

Owoce i warzywa są niskokaloryczne, a bogate w błonnik – składnik niezbędny do skutecznego odchudzania. Zawierają również mnóstwo witamin i minerałów.

Bądź bardziej aktywny

Aktywność jest kluczem do utraty wagi i utrzymania jej na własciwym poziomie. Oprócz wielu korzyści zdrowotnych, ćwiczenia mogą pomóc spalić nadmiar kalorii, któregych nie można stracić samą dietą.

Znajdź aktywność, którą lubisz i którą możesz dopasować do siebie.

Pij dużo wody

Ludzie czasami mylą pragnienie z głodem. Możesz zjeśc dużo więcej dodatkowych kalorii, podczas gdy szklanka wody jest naprawdę tym, czego potrzebujesz.

Jedz pokarmy bogate w błonnik

Pokarmy zawierające dużo błonnika mogą pomóc w utrzymaniu sytości, co jest idealne do utraty wagi. Błonnik znajduje się tylko w żywności pochodzącej z roślin, takich jak owoce i warzywa, owies, chleb pełnoziarnisty, brązowy ryż i makaron oraz fasola, groch i soczewica.

Czytaj etykiety

Umiejętność czytania etykiet może pomóc w wyborze zdrowszych opcji. Skorzystaj z informacji o kaloriach, aby dowiedzieć się, jak konkretny pokarm mieści się w dziennej diecie kalorii w planie odchudzania.

Użyj mniejszego talerza

Używanie mniejszych talerzy może pomóc w jedzeniu mniejszych porcji i. Używając mniejszych talerzy i misek, możesz stopniowo przyzwyczaić się do jedzenia mniejszych porcji bez głodu, a to bardzo ułatwia odchudzanie. Żołądek potrzebuje około 20 minut, zanim mózg powie, że organizm jest syty. Więc jedz powoli i przestań jeść, zanim poczujesz się pełny.

Nie zakazuj jedzenia

Nie wykluczaj z planu odchudzania żadnych produktów spożywczych, zwłaszcza tych, które lubisz. Zakaz jedzenia sprawi, że będziesz ich bardziej pragnąć. Nie ma powodu, dla którego nie możesz cieszyć się okazjonalnym poczęstunkiem, jeśli nie przekraczasz dziennego limitu kalorii.

Zrezygnuj z fast foodów

Aby uniknąć pokusy, nie przechowuj w domu fast foodów – takich jak czekolada, ciastka, chipsy i słodkie napoje gazowane. Zamiast tego wybierz zdrowe przekąski, takie jak owoce, niesolone wafle ryżowe, ciastka owsiane, niesolony lub niesłodzony popcorn i sok owocowy.

Ogranicz alkohol

Standardowy kieliszek wina może zawierać tyle kalorii, co kawałek czekolady. Z biegiem czasu nadmierne picie może łatwo przyczynić się do zwiększenia masy ciała i utrudniać odchudzanie.

Zaplanuj swoje posiłki

Spróbuj zaplanować śniadanie, obiad, kolację i przekąski na tydzień, upewniając się, że trzymasz się swojego wyznaczonego zapotrzebowania kalorycznego. Pomocne może być tworzenie jadłospisu i cotygodniowej listy zakupów. Na początek możesz skorzystać z jednej z naszych gotowych opcji

Zainteresował Cię temat?

Zostaw maila, a wyślemy Ci multum darmowych materiałów w podobnym temacie! To darmowa dawka wiedzy!

Obiecujemy, że nie spamujemy! Tylko czysta wiedza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.