5 najważniejszych zasad odchudzania

Czy często katujesz się restrykcyjnymi dietami? Bezskutecznie próbujesz zrzucić zbędne kilogramy? Twoje żywienie składa się z okresów ścisłej diety i napadowego obżarstwa? Jeśli chcesz coś zmienić, musisz spróbować nieco bardziej holistycznego podejścia. Na początek warto sobie uświadomić, że gwarancją sukcesu w redukcji wagi nie jest błyskawiczna utrata kilogramów, ale trwała zmiana stylu życia i zwiększenie świadomości żywieniowej. Poznaj 5 zasad odchudzania, które całkowicie odmienią Twoje życie. 

Zmiany w odchudzaniu – rób to stopniowo

Dostarczanie zbyt wielu bodźców naraz to jedna z najczęstszych przyczyn niepowodzenia w redukcji wago. Jeśli nigdy wcześniej nie trenowałeś, w Twojej diecie dominują słodycze i niezdrowe tłuszcze, nic dziwnego, że organizm będzie się buntował. Zamiast od razu rzucać się na głęboką wodę, wprowadzaj kolejne zmiany stopniowo, ale systematycznie. Efekty przyjdą wówczas same. 

Dieta – regularne posiłki

Pięć lub sześć niewielkich, odpowiednio zbilansowanych posiłków, powinno być podstawą każdej diety. Ludzki organizm znacznie skuteczniej spali wtedy dostarczone kalorie i  nie będzie odkładał tłuszczu. Równie istotne są regularne pory posiłków. 

Dieta – urozmaicone posiłki

Mmonotonny jadłospis wiąże się z ryzykiem wystąpienia niedoborów pokarmowych. To z kolei niekorzystnie wpływa na nasz metabolizm. Jeśli organiczas kalorie pamiętaj, aby zadbać o odpowiendnią ilość białka, cukrów, nienasyconych tłuszczów, a także witamin i mikroelementów.

Woda w diecie

Aby utrzymać zdrową i szczupłą sylwetkę, koniecznie wypijaj minimum 2 litry płynów. Najlepsza jest oczywiście zwykła woda, ale warto wprowadzić do swojej diety również zieloną herbatę, a także ziołowe i owocowe napary.  Należy przy tym unikać  słodzonych, gazowanych napojów, kawy i alkoholu.

Aktywność fizyczna

Postaraj się ćwiczyć ok. 2-3 razy w tygodniu. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni balans między wysiłkiem a wypoczynkiem. Warto uprawiać sport na świeżym powietrzu, tj. nordic walking czy bieganie. 

Na koniec pamiętaj o jednym. Utrzymanie zdrowej i wysportowanej sylwetki to proces, który trwa całe życie. Warto o tym pamiętać i dokonywać świadomych wyborów żywieniowych, a także prowadzić higieniczny tryb życia. 

  • Zobacz nasze metamorfozy!

  • Zainteresował Cię temat?

    Zostaw maila, a wyślemy Ci multum darmowych materiałów w podobnym temacie! To darmowa dawka wiedzy!

    Obiecujemy, że nie spamujemy! Tylko czysta wiedza.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.