Dieta Online – czy to działa?

Oprah Winfrey po kolejnej próbie odchudzania powiedziała kiedyś na wizji ” patrzcie na mnie dzisiaj i podziwiajcie, bo już nigdy więcej mnie taką nie zobaczycie“. To  był dzień, gdy osiągnęła swój cel w odchudzaniu, z pełną świadomością jednak, że po raz kolejny nie będzie w stanie utrzymać uzyskanej wyrzeczeniami wagi. Bo w procesie odchudzania, wbrew pozorom, nie on jest najważniejszy i najtrudniejszy. W procesie odchudzania, to utrzymanie wagi poprzez zmianę nawyków żywieniowych jest prawdziwym sukcesem.

Czy korzystając z diety online można nie tylko schudnąć, ale pozostać taką/takim/ na dłużej/na zawsze? 

Dieta online, czy to działa? 

W teorii przystąpienie do programu diety online jest bardzo proste,. Wykonujemy kilka czynności, wypełnienie ankiety, ustawienie celów i z komputera wypluwa się lista składników i menu na kolejne dni. Czy to zadziała i pomoże uniknąć powrotu do starych nawyków po osiągnięciu celu? Wszystko wskazuje na to, że nie. Sam plan żywieniowy dopasowany do indywidualnych potrzeb to cały czas za mało. Żeby osoba przystępująca do diety online mogła być pewna sukcesu, potrzeba czegoś więcej.

Jaka dieta online najlepsza?

Optymalna dieta online to nie tylko zindywidualizowana lista produktów. Poszukując dla siebie propozycji warto sprawdzić, czy zawiera ona możliwość komunikowania się z dietetykiem. Trzeba bowiem założyć, że osoba decydująca się na dietę online nie posiada wiedzy o zasadach komponowania posiłków. Ponadto nie zna zasobów wartości odżywczych kolejnych produktów. Do tego ma wątpliwości, czy powinna zacząć odchudzanie od zakupu wagi kuchennej czy wagi do ważenia osób.

Możliwość skomunikowania się z dietetykiem wypełnia również jeden  niezwykle istotny obszar dla osoby odchudzającej się, buduje jej motywację, daje wrażenie wsparcia z zewnątrz, zachęca do dalszych wysiłków. Najlepiej, gdy na takie wsparcie można też liczyć po osiągnięciu celu, w trudnym okresie stabilizowania nawyków żywieniowych.

Wybierając spośród kolejnych, przewijających się na ekranie diet online, sprawdźmy, kto jest po drugiej stronie. Sprawdźmy jak wiele jest w stanie zrobić dla MNIE, by pomóc MI trwale się odchudzić. 

  • Zobacz nasze metamorfozy!

  • Zainteresował Cię temat?

    Zostaw maila, a wyślemy Ci multum darmowych materiałów w podobnym temacie! To darmowa dawka wiedzy!

    Obiecujemy, że nie spamujemy! Tylko czysta wiedza.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.