Dieta Online – Idealne rozwiązanie dla każego

Dieta online – idealne rozwiązanie dla każdego

Proces zmiany nawyków żywieniowych wydaje się bardzo ciężki oraz wymaga sporej dawki wiedzy i zaangażowania. Utrata zbędnych kilogramów to dla niektórych coś subiektywnie nieosiągalnego, ponieważ nie wiedzą, od czego zacząć. Właśnie w takich przypadkach może sprawdzić się dieta online.

Dieta online – na czym polega?

Słowo “online” oznacza coś internetowego, jednak nie należy tego kojarzyć z rozmaitymi dietami, które królują na stronach internetowych, a niekoniecznie są dla nas odpowiednie. Dieta musi być indywidualnie dopasowana, ponieważ każdy ma inny organizm, różne potrzeby oraz odmienny poziom aktywności fizycznej. Wiele osób posiada alergie pokarmowe, czy też po prostu nie przepada za danym produktem, więc masowo przygotowana dieta nie będzie rozwiązaniem na długo.

Dieta online to nic innego jak tradycyjna dieta, którą rozpisuje dietetyk, jednak wszystko odbywa się za pomocą Internetu. Tak samo jak przy spotkaniu z dietetykiem na żywo, przeprowadzany jest z nami wywiad, musimy podać wszelkie najpotrzebniejsze informacje, dzięki którym możliwe jest wyliczenie naszego zapotrzebowania kalorycznego i stworzenie diety, która przyniesie oczekiwane efekty. Będzie przydatna szczególnie dla osób, które stale okładają wizytę u dietetyka, ponieważ brakuje im na to czasu – w celu uzyskania diety online, nie musisz nawet wychodzić z domu. 

Jak szybko schudnąć?

Jedynym niezawodnym sposobem na szybkie schudnięcie jest pozostawanie w deficycie kalorycznym. Przy diecie online, profesjonalista obliczy nasze dzienne zapotrzebowanie na energię, a potem odejmie od tego pewną ilość kalorii, dzięki czemu dostarczymy organizmowi mniej jedzenia, niż potrzebuje, a właśnie to powoduje, że chudniemy. Wydaje się to banalnie proste, ale największą trudność sprawia wyznaczenie takiej liczby kalorii, która jednocześnie nie będzie zbyt mała. Spożywanie drastycznie małej ilości jedzenia może przynieść efekt odwrotny i spowodować zatrzymywanie wody w organizmie oraz gromadzenie tkanki tłuszczowej. 

Wartości dotyczące diety, które zawsze należy brać pod uwagę:

 • PPM – podstawowa przemiana materii, czyli ilość kalorii, którą potrzebuje organizm do pracy narządów, funkcjonowania na najniższym poziomie,
 • CPM – całkowita przemiana materii, uwzględniająca PPM pomnożone przez współczynnik aktywności fizycznej.

Dobre odchudzanie to takie, które nie wpływa na nasze samopoczucie. Dieta online uwzględnia zarówno nasze upodobania, jak i cel sylwetkowy, dzięki czemu sprawia, że niekoniecznie czujemy się jak na diecie. Kluczem do sukcesu jest zadowolenie z rozmaitego jadłospisu, którego nie będzie przez nas traktowany jako kara. 

 • Zobacz nasze metamorfozy!

 • Zainteresował Cię temat?

  Zostaw maila, a wyślemy Ci multum darmowych materiałów w podobnym temacie! To darmowa dawka wiedzy!

  Obiecujemy, że nie spamujemy! Tylko czysta wiedza.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.