Joanna Ławniczak Dietetyk

Cześć! Jestem Asia Ławniczak i mogę zostać Twoim dietetykiem!

Nazywam się Asia i jestem dietetykiem w Diet&More. Ukończyłam dietetykę na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, a pracę magisterską obroniłam na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

W swojej pracy kieruję się zasadą, że nikt nie jest i nie powinien być na diecie. Uważam, że to smutne słowo, które źle się kojarzy. Staram się uczyć, kierować i podpowiadać dając pacjentowi swobodę wyboru. Tylko takie podejście spowoduje, że utrzymasz wypracowane
efekty przez całe życie.

W diecie znajduję miejsce na wszystko – na to co zdrowe i najlepsze dla naszego organizmu, ale też przyjemności, które są po prostu potrzebne. Wieczorna pizza, owsianka ze snickersem czy pierogi na obiad… to naprawdę nic złego przy prawidłowo zbilansowanym żywieniu.
Nikt nie jest w stanie wytrzymać całe życie na restrykcyjnej diecie dlatego moim celem
jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych u podopiecznych – tak, aby sami potrafili komponować smaczne i wartościowe posiłki i nie poświęcali na to więcej niż 30 minut dziennie.

Specjalizuję się przede wszystkim w dietach redukcyjnych, ale moją drugą pasją jest dietetyka sportowa skupiająca się przede wszystkim na sportach wytrzymałościowych, grupowych oraz sportach walki. Rozpisuję również dieto-terapie w jednostkach chorobowych (m.in. insulinooporność, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, PCOS, refluks, choroby
zapalne jelit, cukrzyca, nadciśnienie, hiperlipidemia
i wiele innych).

Większość wolnego czasu spędzam w kuchni testując nowe przepisy. Kocham podróże – te bliższe i dalsze, ciekawe książki i muzykę.

Zainteresował Cię temat?

Zostaw maila, a wyślemy Ci multum darmowych materiałów w podobnym temacie! To darmowa dawka wiedzy!

Obiecujemy, że nie spamujemy! Tylko czysta wiedza.